Jmenuji se Stáňa Šlosserová a jsem kostýmní výtvarnice, stylistka a máma.

Jako malá jsem chtěla být popelářem, abych mohla jezdit na stupínku popelářského vozu, díky maturitě na zemědělce však mohu řídit traktor, ale už bez mála tři desítky let je můj profesní život spojen s oblečením, filmem i hollywoodskými herci. To je rychlá zkratka mého příběhu. Cesta za prací, kterou dělám a miluji, byla samozřejmě klikatější, a začala už v dětství.

Z mých snů si pamatuji ještě jeden, ve kterém mne bavilo nakupovat. A co dělám dnes? Nakupuji - látky,doplňky, oblečení... Jednou navrhuji kostýmy k filmu, jindy pomáhám klientům vybrat vhodné šaty nebo jim provětrám šatník, či školím zaměstnance firem, jak se oblékat v rámci firemní kultury i vše o dress codu. Sny se mi v mé profesi zhmotnily.

K látkám a oblečení jsem si našla vztah díky babičce, na jejíž šlapací Singrovce jsem už jako malá šila na panenky. Někdy v páté třídě jsem pak začala vytvářet modely a zkusila to s kalhotami a triky pro sestru, mamku i kamarádky. Vydělala jsem tak dokonce své první peníze. Na maturitní ples jsem ušila šaty pro maminku, sestru i sebe. Ve škole mi léta říkali, že žádný výtvarný talent nemám a uměleckou školu ať ani nezkouším, vystudovala jsem proto naprosto odlišný obor. Věděla jsem ale, že má cesta je jinde. Po Revoluci jsem využila šance studia na umělecké škole a s čerstvým diplomem v ruce pak čekala na pracovní příležitosti. A nestalo se nic.

Na tři roky jsem se odstěhovala do Británie, protloukala se, jak se dalo, získala jazykový certifikát a potkala slavného filmového producenta Terence A. Clegga. A právě on mi pomohl otevřít dveře do světa filmu, o kterém jsem snila. Začínala jsem na nejnižších možných pozicích u kostýmů, ale šťastná, že mohu pracovat kreativně a připravená vypracovat se až na vrchol. A i přes překážky spojené s nepřejícností a závistí jiných, jsem se v průběhu let stala vyhledávanou osobní kostymérkou hollywoodských hvězd, vedla velké kostýmní týmy pro zahraniční filmy, sama k některým filmům kostýmy navrhovala, cestovala jsem po světě, pracovala na oscarových filmech a užívala si svou krásnou práci. Seznam mých filmů je na IMDb. https://m.imdb.com/name/nm0806194/?ref_=m_nv_sr_1

Po narození dětí byla pro mne nejdůležitější flexibilita. Více jsem se začala věnovat stylingu a radám o oblékání, které jsem zhmotnila i v podobě seminářů pro jednotlivce a skupiny. Založila jsem facebookovou skupinu Zrcadlo stylu, kde ukazuji jak věci módy a stylingu fungují, učím dress cody a dávám spousty praktických rad.

A co mám ještě ráda?

·      chvíle s rodinou u jídla a povídání

·      příběhy lidí, romány Vlastimila Vondrušky, knihy o architektuře, zahradách a zajímavých objektech

·      zajímám se o metody fungování mysli a těla jako reflexologie nebo etikoterapie

·      a teď také marketing a on-line podnikání